Jakie biurko wybrać dla dziecka?

Indywidualne dopasowanie biurka do pokoju dziecka to priorytet, gdy uczeń zaczyna szkołę. Na późniejszych etapach także ma to ogromne znaczenie ze względu na to, że dzieci w wieku szkolnym szybko rosną, przez co odpowiedni dobór mebli może wydać się wyzwaniem. Nie można jednak pominąć tego momentu. Przy biurku dziecko spędza mnóstwo czasu, odrabiając zadanie domowe, ucząc się do sprawdzianów czy nawet bawiąc przy komputerze. Przygotowaliśmy listę wskazówek, która pomoże Ci dopasować biurko do wzrostu dziecka i jego potrzeb.

Co powinno posiadać biurko dla dziecka?

W pokoju dziecięcym odpowiednio dobrane biurko jest centrum przestrzeni. To tu mieści się cały niezbędny sprzęt i przybory szkolne, tu też dziecko będzie odrabiać lekcje czy nawet spędzać czas przy komputerze. Taki mebel musi jednak spełniać kilka kryteriów. By wybrać model, który będzie podążać za potrzebami Twojego dziecka, sprawdź, co powinno posiadać.

  • Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest biurko z osobną, wysuwaną półką na klawiaturę i mysz. Dzięki temu monitor komputera może znaleźć się w optymalnej odległości od oczu, co gwarantuje największy komfort pracy przy ekranie i bezpośrednio wpływa na prawidłową postawę oraz zdrowie oczu.
  • W zachowaniu porządku przydadzą się szuflady i szafki. Tam dziecko będzie mogło schować swoje pomoce naukowe czy komputer stacjonarny.
  • Dzieci mają niewielki rozstaw rąk, zatem biurko nie musi być dużych rozmiarów. Ważne jest, by uczeń mógł sięgnąć z krzesła po wszystkie niezbędne przedmioty znajdujące się na blacie biurka.

Pamiętaj, że biurko to najważniejszy mebel w pokoju ucznia. Dotyczy to zwłaszcza tych dzieci, które w tym roku pierwszy raz zasiądą w szkolnej ławce, ale także starszych uczniów czy młodzieży. Z tego powodu warto spędzić trochę czasu na ustalenie, który mebel będzie najbardziej odpowiedni. Prawidłowa postawa, komfort działania, wykształcanie zdrowych nawyków – właśnie to zapewni Twojej pociesze idealne biurko. Na rynku dostępne są różne modele, dlatego na pewno uda Ci się wybrać biurko idealne do potrzeb Twojego dziecka.

Co brać pod uwagę wybierając biurko dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko idzie teraz do pierwszej klasy, czy kontynuuje edukację, warto zwrócić także uwagę na parę innych czynników.

Jak wybrać wysokość biurka do pokoju ucznia?

By dziecko utrzymało proste plecy podczas spędzania czasu podczas nauki, musisz postawić na odpowiednie biurko, a w tym kluczowe są jego wymiary. Optymalny przedział to od 55 do 75 centymetrów. Im większe biurko wybierzesz, tym rzadziej będziesz musiał je wymieniać na nowy model, jednak wtedy bardzo istotne jest kupienie krzesła z regulacją wysokości.

Biurka z regulowaną wysokością blatu

Jest też inne rozwiązanie. Kiedy planujesz wyposażyć pokój ucznia, możesz dla dziecka wybrać biurko z regulacją wysokości. Dostępne są zarówno modele mechaniczne, jak i niezwykle funkcjonalne meble z elektrycznymi silnikami. To dobry pomysł na pierwsze biurko, ale także na długie lata. Obsługa elektrycznych biurek jest niezmiernie prosta.

Nachylony blat

W nauce pisania i podczas rysowania dobrym rozwiązaniem są biurka, w których kąt nachylenia blatu wynosi około 30 stopni. Można to jednak dopasować do potrzeb dziecka lub postawić na mebel, w którym blat jest ruchomy i można go dostosować do indywidualnych preferencji ucznia.

Spytaj dziecko o zdanie

Jeśli zastanawiasz się, jakie biurko dla dziecka jest najlepszym wyborem, warto spytać ucznia o zdanie. Może w pokojach koleżanek i kolegów Twoja pociecha widziała meble, które się jej spodobały? Będzie to cenna wskazówka pod kątem designu, a często także wyposażenia. Dzięki temu dziecko będzie lepiej czuło się w swoim pokoju i chętniej będzie spędzać czas przy biurku.

Wybierz biurko z regulowaną wysokością siedziska

Jeśli zdecydujesz się na to, by wysokość biurka była nieco większa niż optymalna dla wzrostu Twojego dziecka, niezbędne będzie krzesło z regulacją siedziska. W naszej ofercie znajdziesz szereg foteli i krzeseł z różnymi możliwościami dostosowania mebla do swoich potrzeb. Dziecko podczas nauki powinno zachować odpowiednią postawę: proste plecy, kolana zgięte pod kątem prostym i stopy oparte na podłodze. Nawet najlepsze biurko nie zapewni tych warunków, jeśli nie kupisz dostosowanego do Twojego dziecka krzesła, które pozwoli mu się optymalnie dosunąć do blatu i wygodnie usiąść.

Gdzie warto postawić biurko dla dziecka?

Duże znaczenie ma optymalne ustawienie biurka względem okna. Jeśli Twoja pociecha jest leworęczna, powinno być ustawiony do okna przodem lub prawym bokiem, natomiast w przypadku dzieci praworęcznych mebel ustawia się lewym bokiem lub przodem. Chodzi o to, by uczeń miał stały dostęp do światła dziennego.

Zdesk – ergonomiczne biurka dla dziecki

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane biurka zaprojektowane z myślą o długiej pracy przy komputerze lub zadaniach domowych. Dzięki temu możesz wybrać biurko dla dziecka, które pozostanie z nim na długi czas i odpowie na jego indywidualne oczekiwania. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach transakcji, a także szybką i bezpieczną dostawę do dowolnego miejsca w Polsce. Sprawdź nasze biurka i zamów funkcjonalny mebel już dziś!