jak-uporzadkowac-kable-pod-biurkiem_1920x1080

Jak uporządkować kable pod biurkiem?

Łatwo o wywołany nadmiarem przewodów bałagan na biurku. Laptop wymaga tylko jednego kabla, czyli podłączenia do sieci elektrycznej, jednak w przypadku komputera stacjonarnego potrzebujemy już przynajmniej trzech, a w wielu przypadkach jest to znacznie więcej. Problem ten nasila się, gdy korzystamy z dwóch monitorów. Jest to coraz częstsze w ostatnich latach i wiele osób ceni sobie to rozwiązanie zarówno podczas rozrywki, jak i pracy. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że kable się plączą i sprawiają niechlujne wrażenie. Z pomocą przychodzi nasza lista sposobów na porządek w okablowaniu. Co warto zrobić, jakie akcesoria należy kupić i jakie są zasady organizacji? Tłumaczymy krok po kroku!

Dlaczego warto uporządkować kable pod biurkiem?

Choć w ostatnich latach błyskawicznie rozwijają się technologie bezprzewodowego przesyłania danych, nadal korzystamy z szeregu urządzeń elektrycznych, które wymagają wykorzystania okablowania. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób, które posiadają komputer stacjonarny. Trzeba go podłączyć choćby do monitora, a często korzystamy z dwóch. Do tego mysz, głośniki czy słuchawki, osobna klawiatura… Trudno się w tym połapać. Jeśli masz problem z organizacją kabli, warto uporządkować je na stałe. Dlaczego? To mniej trudności w codziennym korzystaniu z komputera.

  • Rozrzucone na biurku kable i wystające spod blatu przewody wyglądają nieco niechlujnie, a to wrażenie jest bardzo istotne. To nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu pracy. Tak jak bałagan na powierzchni biurka jest rozpraszający, tak nieporządek pod blatem odwraca uwagę od wykonywanych obowiązków.
  • Podczas bardziej energicznych ruchów łatwo jest wyrwać kabel i odpiąć urządzenia. Może to w szczególności zirytować podczas rozrywki, zwłaszcza gier.
  • Brak odpowiedniego zarządzania kablami sprawia, że trudno nam zapamiętać, który służy do czego. To ważne, kiedy musisz zdiagnozować problemy z działaniem komputera.

Jeśli więc chcesz, by Twoje biurko wyglądało schludnie, a praca czy rozrywka w domu przebiegały w sposób niezakłócony, wystarczy poświęcić trochę czasu na to, by uporządkować kable.

Ogólne zasady porządkowania kabli pod biurkiem

O czym warto pamiętać podczas organizacji kabli pod blatem biurka?

  • Jeśli masz kilka urządzeń zasilanych przez takie same kable, na przykład raz ładujesz nimi telefon, a innym razem słuchawki bezprzewodowe, warto zrezygnować z ich nadmiaru i korzystać tylko z jednego. Dotyczy to zwłaszcza micro-USB czy USB-C, które są obecnie najbardziej popularne.
  • Od kabli do urządzeń powinny biec swego rodzaju ścieżki. Warto to zrobić w sposób uporządkowany. Dzięki temu biurko wygląda na rozplanowane.
  • Wszystkie kable lub większość z nich może zbiegać się w jednym punkcie. W takiej sytuacji warto możliwie najbliżej umieścić listwę przedłużacza. Co więcej, można ją także schludnie schować przy pomocy specjalnych organizerów.
  • Warto oznaczyć kable odpowiadające konkretnym urządzeniom przy pomocy kolorowej taśmy.

Wymieniliśmy najważniejsze wskazówki, ale to nie koniec. Oprócz nich istnieje szereg akcesoriów, dzięki którym schowasz kable zarówno w domu, jak i w pracy.

Sposoby na uporządkowanie i ukrycie kabli pod biurkiem

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane akcesoria, które pomogą Ci w zarządzaniu kablami pod biurkiem. Sprawdź nasze propozycje!

Przepust kablowy

Takie akcesoria pojawiają się w formie pionowej lub poziomej. W niektórych model naszych biurek znajdziesz też przepust kablowy w nogach mebla. Z ich pomocą schowasz kabel lub kable do specjalnego tunelu, który umieścisz w dogodny dla siebie sposób.

Multiport

To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zapomnisz o przypadkowym wyrwaniu kabla z gniazdka. W schowku zasuwanym aluminiowymi pokrywami znajdziesz gniazda zasilające, porty USB 3.0 i 2.0, wejście HDMI oraz gniazdo Ethernet RJ-45.

Hub USB

Wszystkie kable USB w jednym miejscu? To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością zapamiętasz, które urządzenie jest podpięte. Nie musisz wchodzić pod biurko, by podłączyć telefon czy aparat fotograficzny. W naszej ofercie znajdziesz hub USB z 4 wtyczkami i przełącznikiem on/off, a prędkość transferu wynosi aż 5 GB/s. Nasz hub jest uniwersalny  – można go połączyć ze wszystkimi typami USB. Zamiast czterech osobnych kabli podłączysz tylko jeden. Od razu trochę schludniej!

Organizer

Inaczej nazywa się go też maskownicą. Organizer pozwoli Ci na ukrycie zarówno kabli, jak i listwy zasilającej. Otwarta konstrukcja proponowanej przez nas maskownicy zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem się urządzeń, ale też chroni je przed kurzem. Montaż jest niezwykle prosty i przeprowadza się go przy pomocy sześciu śrub, które znajdziesz w zestawie.

Organizacja kabli w kilku krokach dzięki Zdesk

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór organizerów, przepustów i innych akcesoriów, dzięki którym sprawnie zorganizujesz kable i oczyścisz swoje biurko z niepotrzebnych przewodów. Gwarantujemy szybką i bezpieczną dostawę do każdego miejsca w Polsce. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości napisz do nas, a my postaramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie!