Jakie biurko gamingowe wybrać dla gracza?

Jakie biurko gamingowe wybrać dla gracza?

Zastanawiasz się, jakie biurka dla graczy są najbardziej optymalnym rozwiązaniem? W tym wypadku ogromne znaczenie ma komfort użytkownika. Meble projektowane z troską o ergonomię pozwalają na maksymalną wygodę zarówno podczas rozgrywek, jak i pracy. Tłumaczymy krok po kroku, jak wybrać idealne biurko komputerowe dla gracza, które pozwoli mu zapomnieć o dolegliwościach bólowych po wielu godzinach przy monitorze!

Czym jest biurko gamingowe?

Biurka gamingowe to biurka komputerowe stworzone z myślą o zaprojektowaniu idealnej przestrzeni do grania. Rozgrywki czy zawody mogą trwać przez wiele godzin, czasem nawet kilkanaście z krótkimi przerwami lub bez nich. To sprawia, że dobre biurko jest na wagę złota. Tego rodzaju meble mają zazwyczaj duży blat, szerokie możliwości regulacji i odpowiednie wyprofilowanie powierzchni. Ponadto liczą się udogodnienia, które zwiększają ilość miejsca, takie jak przepusty kablowe. Wiele osób personalizuje swoje biurka dla gracza na przykład przez oświetlenie LED czy uchwyty na monitor i komputer. Bardzo ważne jest też, by biurko komputerowe udźwignęło cały niezbędny sprzęt. Wytrzymały model może utrzymać nawet 70 kilogramów.

Czym kierować się w wyborze biurka gamingowego?

Biurko dla gracza to inwestycja, która procentuje. Wytrzymałe, ergonomiczne modele będą służyć Ci przez lata, uwalniając Cię od nieprzyjemnych dolegliwości. Wielu z nas po spędzeniu dłuższego czasu przed komputerem odczuwa dyskomfort. Bolą nas plecy, kark czy nogi. W takiej sytuacji warto wybrać biurko gamingowe, które jest najlepsze właśnie do wielogodzinnej pracy i rozrywki. Na co warto zwrócić uwagę?

Duże biurko gamingowe

Biurko dla gracza przede wszystkim musi pomieścić cały niezbędny sprzęt. Komputer, monitor, przewody, dodatkowe akcesoria (np. słuchawki), ale często także materiały do pracy i nauki. To uniwersalna przestrzeń do działania. Z tego powodu blat biurka musi być szeroki i głęboki. Jeśli masz dużo sprzętu, warto postawić na biurko narożne. W takiej sytuacji można wydzielić część powierzchni na rozgrywkę, a część na pracę.

Wzrost gracza

Wybierając biurko gamingowe trzeba zwrócić uwagę na wzrost. Na tej podstawie dostosowuje się wysokość blatu. Standardowo biurko komputerowe ma wysokość od 72 do 75 centymetrów. Takie wymiary są odpowiednie dla większości osób, jednak bardzo niscy i bardzo wysocy powinni szukać modeli lepiej dostosowanych do siebie lub postawić na biurko do gier z automatyczną regulacją wysokości.

Automatyczna regulacja wysokości blatu biurka

Ciekawym rozwiązaniem są biurka komputerowe dla graczy z elektryczną regulacją wysokości blatu. Dzięki temu możesz przy biurku zarówno siedzieć, jak i stać. To także sprawdzone rozwiązanie dla osób o nietypowym wzroście, które potrzebują bardziej spersonalizowanych biurek. W naszej ofercie znajdziesz ciche biurka komputerowe i gamingowe z regulacją blatu. Dwa ciche silniki gładko i stopniowo regulują wysokość, dzięki czemu Twój komputer jest w pełni bezpieczny.

Wytrzymałe materiały

Ogromne znaczenie podczas wyboru biurek dla graczy mają wykorzystane materiały. Płyta musi być na tyle wytrzymała, by utrzymać ciężkie urządzenia. Zdarza się, że ciężar wynosi ponad 20 kilogramów. Nasze propozycje wytrzymają duże obciążenie  – niektóre z naszych biurek do gier utrzymają nawet do 70 kilogramów. Warto zwrócić uwagę na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Podczas emocjonujących rozgrywek mogą się zdarzyć przypadkowe kopnięcia czy energiczne ruchy. W takiej sytuacji płyta musi wytrzymać zarysowania i uderzenia.

Organizacja przestrzeni

Postaw na modele pozwalające na sprawną organizację przestrzeni. Przepusty kablowe są bardzo istotne. Dzięki nim przewody nie będą się plątać, a Ty unikniesz ryzyka przypadkowego odłączenia komputera czy monitora. Dużym zainteresowaniem cieszy się także wyposażenie dodatkowe, takie jak uchwyty na komputer czy słuchawki, oświetlenie LED lub kontenerki, które pozwolą zwiększyć przestrzeń na materiały użytkownika.

Twój budżet

Ceny takich mebli są bardzo zróżnicowane. Nie ma w tej kwestii co oszczędzać  – biurko powinno Ci towarzyszyć przez wiele lat. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli z cenami zaczynającymi się od 239 złotych.

Design biurka

Wygląd mebli też ma znaczenie. Powinny pasować do pokoju i Twoich upodobań. Zwróć uwagę na design i kolorystykę.

Biurka komputerowe dla graczy na lata od Zdesk

Jeśli poszukujesz wyjątkowego biurka, które pomoże Ci uwolnić się od dolegliwości bólowych po wielogodzinnych rozgrywkach, sprawdź naszą ofertę! W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór mebli komputerowych i gamingowych stworzonych z myślą o maksymalnym komforcie użytkowania. Ergonomia jest dla nas kluczowa, dlatego stawiamy na rozwiązania zgodne z najnowszymi osiągnięciami tej nauki. Proponujemy wytrzymałe biurka gamingowe, które pozostaną z Tobą na wiele lat. Gwarantujemy szybką i bezpieczną dostawę do każdego miejsca w Polsce. Sprawdź nasz sklep internetowy i zamów biurko dla gracza już dziś!