stanowisko-gamingowe

Stanowisko gamingowe. Jak zbudować stanowisko do gier?

Gaming staje się niezwykle popularnym hobby. Zarówno młodzi, jak i dorośli gracze czerpią ogromną radość z wielogodzinnych sesji, które jednak mogą być obciążające dla zdrowia. To przekłada się na konieczność stworzenia odpowiedniego stanowiska. Wiele osób z tego powodu decyduje się urządzić pokój gamingowy z prawdziwego zdarzenia. Choć z początku może się to wydawać sporym wyzwaniem, wystarczy wziąć pod uwagę kilka czynników – tak by wybrać najlepsze rozwiązania i zaprojektować idealną przestrzeń. Przygotowaliśmy garść praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze konkretnych mebli i sprzętów. Sprawdź, jak można urządzić pokój gracza i o czym warto pamiętać.

Biurko gamingowe podstawą pokoju gracza

Myślenie o stanowisku gamingowym powinno się zacząć od biurka. Przy blacie spędzać będziesz wiele czasu i tu też znajdzie się całe niezbędne wyposażenie. Jeśli chcesz zatroszczyć się o swój komfort, warto spędzić chwilę, wybierając odpowiedni mebel.

Biurko do gaming roomu – jak wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się profesjonalne, gamingowe biurko. Tym, co je wyróżnia, jest ergonomia. Zadbano tu na przykład o sporą powierzchnię pozwalającą na rozmieszczenie pokaźnych rozmiarów monitorów. Ponadto znajdziesz w tych biurkach przepusty kablowe, dzięki którym zapomnisz o plątaninie kabli pod blatem. To też wytrzymałe materiały, dzięki którym mebel pozostanie stabilny pomimo sporego obciążenia.

Przykładowe propozycje od Zdesk

W ofercie Zdesk znajdziesz różne biurka gamingowe. To zarówno klasyczny, ale dopracowany w każdym calu model Standard, jak i zaawansowane biurko z elektryczną regulacją wysokości. Proponujemy także narożne biurka gamingowe dla bardziej wymagających graczy. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdy Twój gaming room pełni też czasem inne funkcje i chcesz mieć wygospodarowane osobne przestrzenie do rozrywki i pracy. W sklepie znajdziesz ponadto inne modele – sprawdź ich specyfikacje, by wybrać najlepszy dla siebie.

Jaki fotel gamingowy będzie najlepszy do naszego gaming roomu?

Stanowisko gamingowe nie obejdzie się także bez mebla, który pozwoli spędzić długie godziny przy biurku. To oczywiście wysokiej jakości fotel. Ma on kluczowy wypływ na Twoje pełne skupienie podczas rozgrywek, bo nie będzie Cię rozpraszać ból karku czy mrowienie kończyn. W tej kwestii nie ma kompromisów. Sprawdź, czym cechują się fotele gamingowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela do gaming roomu?

Fotele przeznaczone do gry najczęściej mają formę kubełkową, co oznacza, że są wzorowane na tych stosowanych w samochodach wyścigowych. Pozwalają na wysoki komfort podczas rozgrywek i dają szerokie możliwości regulacji. Możesz dostosować do swoich potrzeb m.in. wysokość siedziska, wysokość i nachylenie oparcia, ustawienie zagłówka, wysokość podłokietników i często także inne parametry. Te parametry przekładają się na wysoką wygodę i redukują nieprzyjemne dolegliwości po zakończeniu gry.

Top 3 foteli gamingowych od Zdesk

Urządzając stanowisko gamingowe, postaw na sprawdzone rozwiązania. Sprawdź propozycje Zdesk.

  1. Zdesk GTS RED – to model dla wymagających graczy. Oparcie jest amortyzowane na pasach, więc dynamiczne ruchy nie są przeszkodą. Podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach dają wysoki komfort, a kiedy zechcesz, możesz odchylić się o 180 stopni. Do tego funkcja bujania – możesz się kołysać bez utraty stabilności. Poduszki pod głowę oraz pod odcinek lędźwiowy są także regulowane.
  2. Zdesk SPIDER BLK LPU – tu od razu zwracają na siebie uwagę gustowne przeszycia, ale ten model ma o wiele więcej do zaoferowania. Tu także znajdziesz funkcję bujania, optymalne wyprofilowane oparcia dla naturalnej krzywizny kręgosłupa, a także miękkie podłokietniki, które zapewnią pełną wygodę.
  3. Zdesk HERO RED – model wyposażono w stabilną, wytrzymałą ramę, na której wspiera się kubełkowa konstrukcja. Oparcie odchylisz do pozycji leżącej w płynny, regulowany sposób. Pod głową i lędźwiami umieszczono wygodne poduszki, a podłokietniki są miękkie, by dać odpocząć rękom.

Komputer czy laptop gamingowy dla gracza?

Skoro już wiesz, jakie biurko i jaki fotel sprawdzą się najlepiej, pora przejść do sprzętu. Pierwsza kwestia to wybór pomiędzy komputerem a laptopem gamingowym. To drugie rozwiązanie pozwala na większą mobilność. Musisz jednak pamiętać o tym, że dedykowana karta graficzna bezpośrednio wpływa na grę. Procesor powinien być minimum 4-rdzeniowy, natomiast minimalna pamięć RAM to 8 GB. Do tego jeszcze dysk SSD optymalnie w formacie M.2 wyposażony w interfejs PCI Express. Jeśli zdecydujesz się na laptopa gamingowego, dobrze też zainwestować w podkładkę chłodzącą, ponieważ taki sprzęt może się nagrzewać.

W przypadku komputerów stacjonarnych można pozwolić sobie na więcej. Pamięć zawsze jest w cenie, więc warto postawić na kilka banków RAM o możliwie największej pojemności. Do tego świetnym rozwiązaniem jest osobne SSD na system i grę, a HDD na inne dane. Co do obudowy, tu zyskujesz szerokie możliwości. Wielu graczy uwielbia eksponować komponenty, dlatego przezroczysta obudowa i oświetlenie LED to częsty wybór. Do tego potrzebny będzie panel boczny, który odsłoni poszczególne podzespoły. Może być wykonany ze szkła hartowanego, natomiast tańszą opcją jest akryl. Ty też wybierasz rodzaj podświetlenia. Trzeba przyznać, że całość może prezentować się naprawdę ciekawie.

Monitor czy telewizor do gaming roomu?

Kolejna kwestia, w której gracze się spierają, to wybór między monitorem a telewizorem. Najczęściej uznaje się, że monitor gamingowy podłącza się do komputera, a telewizor – do konsoli. Nie jest to jednak regułą. Wiele zależy od Twoich preferencji, ale także tego, jak zamierzasz spędzać czas w przerwie. Na przykład telewizor pozwoli Ci dodatkowo cieszyć się możliwościami smart TV. Zaawansowane modele dają także znakomity obraz. Nie ustępują im w tym jednak monitory w wysokiej rozdzielczości, najchętniej umieszcza się dwa. Ważne jest też to, jakie tytuły preferujesz. W trybie multiplayer lepiej korzysta się z monitora o szybszym czasie reakcji i częstszym odświeżaniu. Częstość odświeżania 144 Hz to optimum dla efektownych przejść.

Jaka myszka gamingowa? Zmodyfikowana mysz gamingowa to dobry wybór

Standardowa mysz biurowa nie będzie tu najlepszym wyborem. Warto zainwestować w modyfikowalną, czyli taką, z której możesz wyjąć obciążniki, a także korzystać z dodatkowych, konfigurowalnych przycisków. To przełoży się na większą efektywność podczas precyzyjnych ruchów. Nie zapomnij o podkładce pod myszkę – to także ma znaczenie. A jeśli masz już komputer i biurko z taśmami LED, mieniąca się mysz będzie dodatkowo nadawać charakteru wnętrzu i zwiększać przyjemność z czasu spędzonego w Twoim gaming roomie.

Jaka klawiatura do gier? Co musi mieć dobra klawiatura gamingowa

Zacznijmy od różnicy między klawiaturą membranową a mechaniczną. Ta pierwsza swoje działanie opiera na tym, iż w jej wnętrzu znajduje się powierzchnia membranowa stykająca się z elektroniczną płytką. W ten sposób przenosi się sygnały. Jest dlatego cichsza od mechanicznej, ale przy tym wymaga mocniejszego ruchu. Z tego powodu graczom poleca się klawiatury mechaniczne, które reagują na słabsze ruchy (a więc mniej obciążają palce) i działają szybciej. Są przy tym dość głośne, ale nie po to tworzysz pokój do gamingu, by przejmować się hałasem. Dobrze też postawić na modele gamingowe, które można programować w razie potrzeby. Druga kwestia to problem, czy klawiatura powinna być przewodowa, czy bezprzewodowa. Lepiej sprawdzają się te przewodowe ze względu na redukcję opóźnień. Nie zapominajmy do tego o podświetleniu RGB, które gracze wprost uwielbiają.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzesz, nie zapomnij o dobrym wyposażeniu pokoju. Musi być wygodnie, ergonomicznie i funkcjonalnie – tylko wtedy w pełni skupisz się na grze. Do tego przydają się jeszcze akcesoria, takie jak uchwyty na monitor, komputer czy inne elementy, które pozwolą Ci sprawniej zarządzać przestrzenią. Dobry fotel, z rozmysłem wybrane biurko, zaawansowany sprzęt to inwestycja na lata, która sprawi, że będziesz czerpać pełną przyjemność z gry.