Ranking foteli biurowych 2023

Wielkimi krokami zbliża się półmetek roku 2023, czas więc na nasz ranking foteli biurowych. Dobry, wygodny fotel biurowy to skarb, a ludzie, którzy spędzają długie godziny przy komputerze i znaleźli swój idealny fotel obrotowy, będą go bronić rękami i nogami. Ale fotel fotelowi nierówny dlatego wpierw przyjrzymy się jakie cechy powinien mieć odpowiedni fotel ergonomiczny i co charakteryzuje najlepsze fotele biurowe naszej firmy.

Dobre fotele biurowe – najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy są często bardzo subiektywne, ale niektóre z nich powtarzają się niezależnie od osoby oceniającej. Są to:

 • regulacja wysokości siedziska. To podstawa i fotel biurowy nie może być nazywany takim, jeśli nie posiada możliwości regulacji tego aspektu. Dlaczego ta cecha jest tak ważna? Ponieważ każdy z nas różni się budową ciała i wzrostem i w związku z tym może posiadać różnej wysokości biurko. Krzesło biurowe musi mieć możliwość dopasowania wysokości do tych zmiennych,
 • regulowane podłokietniki. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje nie tylko nacisk na regulację wysokości, ale także regulację podłokietników na boki,
 • regulowany zagłówek, czyli wsparcie dla naszej głowy i odcinka kręgosłupa szyjnego,
 • podparcie kręgosłupa. W czasie wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej wsparcie dla dolnych partii kręgosłupa jest niezbędne. Zapewnia dobre podparcie dopasowane do kształtu pleców, a dzięki temu redukuje bóle pleców i wady postawy,
 • wyprofilowane oparcie fotela to kolejny aspekt, któremu warto poświęcić uwagę. Profilowane oparcie mniej męczy plecy i redukuje negatywny wpływ na wady postawy wynikające z długotrwałej pracy przy komputerze,
 • dobre, trwałe materiały. Po pierwsze solidne materiały, z których wykonane są meble, gwarantują wolniejsze zużycie i dłuższy czas użytkowania, a po drugie sztuczne i tanie materiały obniżają komfort pracy i mogą nawet prowadzić do odparzeń skóry przy długotrwałej pracy.

Ile kosztuje dobry fotel biurowy?

Nie oszukujmy się. Solidny, dobry fotel biurowy, ergonomiczny, z obiciem ze skóry ekologicznej spełniający wszystkie powyższe wymagania, a dodatkowo posiadający kilka indywidualnych zależnych od użytkownika cech, to koszt nierzadko nawet ponad dwóch tysięcy złotych. Wszyscy przywykli, że tani fotel biurowy z popularnej sieciówki to koszt 500-600 złotych, ale nie liczą się z tym, że porządny ergonomiczny fotel biurowy to inwestycja na kilka lat, a tani fotel obrotowy, psuje się i wymaga wymiany bądź naprawy dużo szybciej.

Topowe fotele biurowe Zdesk

 1. Fotel biurowy BARD – podstawowy model krzesła biurowego dostępny w naszej ofercie. To wygodny fotel wykonany z wysokiej jakości materiałów, z regulacją wysokości siedziska, wysokim oparciem z opcją regulacji zagłówka i posiadający podłokietniki, które da się regulować, nie tylko góra dół, ale także na boki i w przód tył. Wygodne siedzisko i oparcie fotela pokryte jest przepuszczalną siatką zapewniają odpowiedni komfort przy pracy przy komputerze.
 2. Fotel biurowy HAVARD – klasyczne krzesło konferencyjne, zapewniające komfort i wyjątkową wygodę nawet podczas przedłużających się spotkań. Regulowane podłokietniki, regulowana wysokość i nachylenie siedziska, a do tego oddychający materiał, wsparcie lędźwi sprawiają, że ten fotel obrotowy świetnie sprawdzi się w Twoim biurze.
 3. Fotel biurowy Ergotech – regulacja głębokości siedziska, regulacja zagłówka, regulowana wysokość oparcia, a także wysokiej jakości materiały i nowoczesny wygląd sprawiają, że ergonomiczne fotele biurowe z serii Ergotech są pożądane nie tylko przez zwykłych pracowników, ale także kadrę zarządzającą.
 4. Ergonomiczny fotel ZD-30A – standardowe krzesła biurowe z tej serii to solidne materiały, regulacja wysokości siedziska i podłokietników, wyprofilowane oparcie dla lepszego wsparcia lędźwiowego wspierające prawidłową postawę ciała podczas długotrwałej pracy w pozycji siedzącej i doskonały stosunek ceny do jakości, aby komfort pracy stał się ogólnodostępny.
 5. Fotel WAU – nasz sztandarowy produkt! Wygodne fotele biurowe z serii WAU mają wszystkie najlepsze cechy, które powinien posiadać idealny mebel służący do długotrwałej pracy przy komputerze. Regulację wysokości oparcia, siedziska, zagłówka, podłokietników i wsparcia kręgów lędźwiowych, aby zminimalizować występowanie bólu pleców i nóg. Wyprofilowane siedzisko i oparcie z wysokiej jakości obiciem materiałowym dla wygodny i komfortu pracy. A także nowoczesny design i opcje w różnych wersjach kolorystycznych, aby wpasował się do każdego biura.

  Jaki fotel biurowy wybrać – podsumowanie

  Wybierając fotel biurowy trzeba dokładnie przemyśleć budżet, który planujemy przeznaczyć, sprawdzić różnego rodzaju fotele ergonomiczne i znaleźć idealny do własnych potrzeb, a dodatkowo sprawdzić stosunek ceny do jakości, opinie innych klientów i opinie o firmie. Jeśli wydaje Ci się, że krzesło biurowe lub biurowy fotel obrotowy nie spełniają Twoich oczekiwań, warto również sprawdzić fotele gamingowe. Nazwa bywa myląca, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz fotel gamingowy z serii DYNAMIQ stanął w Twoim biurze jako mebel biurowy.