Pokój młodzieżowy dla chłopaka – jak urządzić?

Twój syn podrósł i przyszedł czas na remont jego pokoju. Czy na pewno wiesz, jak umeblować pokój młodzieżowy dla chłopaka i co powinno się w nim znaleźć? Dobór kolorów i mebli spędza Ci sen z powiek? Chcesz, żeby było modnie i nowocześnie, a równocześnie bezpiecznie i ergonomicznie? No i – żeby podobało się Twojemu synowi! Przeczytaj poniższy artykuł, w którym podajemy kilka wskazówek. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się pokój młodzieżowy dla chłopaka.

Pokój młodzieżowy dla chłopaka

Zacznijmy od pierwszej i najważniejszej sprawy! Pozwól, aby o pokoju syna decydował on sam. Może nie dasz mu karty płatniczej i nie poślesz na samodzielne zakupy, ale pamiętaj, że powinien mieć przynajmniej wrażenie, że to on ostatecznie decyduje o ogólnym wyglądzie pokoju młodzieżowego. Jest to ważne z trzech powodów.

Po pierwsze, to on będzie w nim mieszkał, uczył się, przebywał na co dzień i zapraszał do niego znajomych. W związku z tym pokój powinien go wyrażać i być miejscem, w którym to on się dobrze czuje. Nawet jeśli uważasz, że kolory ścian nie powinny być krwistoczerwone na zmianę z depresyjną czernią, to zamiast kategorycznie mu tego zabraniać, spróbuj go delikatnie przekonać, że uniwersalne barwy lepiej zdadzą egzamin. Zaproponuj mu różne zdjęcia bardziej stonowanych aranżacji, podsuwaj atrakcyjne dodatki w spokojniejszych kolorach.

Po drugie, danie dziecku możliwości samodzielnego decydowania jest oznaką zaufania i pomoże mu zbudować wiarę w siebie. Oczywiście nie znaczy to: „hulaj dusza, piekła nie ma”. Warto postawić jasne granice, np. co do ceny, kolorów czy stylu i odbyć wcześniej rozmowę, jakie wyposażenie pokoju będzie najlepszym rozwiązaniem i co koniecznie musi się znaleźć w pokoju młodzieżowym.

Trzecią kwestią jest znajomość trendów i zainteresowań. Te zmieniają się bardzo szybko i rzadko który z rodziców za nimi nadąża. Pokój młodzieżowy dla chłopaka powinien być odzwierciedleniem jego zainteresowań, więc gadżety z gier i inne podobne rzeczy będą się przez niego przewijały całymi tabunami. Meble, szafa, łóżko, telewizor – ogólnie aranżacja pokoju młodzieżowego to coś, czym możesz się zająć Ty (jeśli syn nie zgłasza szczególnego sprzeciwu), ale figurki, kolory, dekoracja ścian czy plakaty na pewno dobierze już sobie sam.

Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Era meblościanek się skończyła! I bardzo dobrze… Jak w takim razie urządzić pokój młodzieżowy? Postaw na nowoczesność, proste meble stylowo wykończone pod kolor ściany. Jaka farba najlepiej się sprawdzi? Biały zawsze jest dobrym rozwiązaniem, dodatkowo coraz popularniejsze stają się farby, po których można bezkarnie malować, a gdy „sztuka” nam się znudzi, to przy pomocy szmatki i detergentu możemy wrócić do podstawowego koloru. Na popularności zyskuje też ostatnio szary pokój młodzieżowy z racji tego, że jest to kolor neutralny i pasuje do niego większość kolorowych dodatków.

Na popularności zyskują też ledowe wykończenia mebli z możliwością zmiany kolorów. Dodają nowoczesności w pokoju nastolatka, dodatkowo świetnie współgrają z biurkami gamingowymi i krzesłami komputerowymi.

Czego nie może zabraknąć w pokoju młodzieżowym?

Obmyślając aranżację pokoju młodzieżowego, nie możesz zapominać, że będzie on służył do przyjmowania gości, spędzania wolnego czasu, a często także do grania na komputerze. Nie może więc zabraknąć standardowych mebli, jak szafy, półki i oczywiście łóżka. Pokój chłopca nie może się też obyć bez biurka, a najlepiej biurka gamingowego. Gry komputerowe są teraz niezmiernie popularne i trzeba mieć na uwadze, że część nastolatków spędza przy nich większość wolnego czasu. Na szczęście kącik gamingowy będzie też służył za strefę nauki, więc dobry solidny mebel jest jak najbardziej wskazany u dorastającego nastolatka. Jak wybrać biurko? Po pierwsze trzeba zmierzyć, jaką część pomieszczenia na nie przeznaczamy i jaka kolorystyka będzie tu najlepiej pasować. Chcesz mieć pewność, że biurko będzie solidne i funkcjonalne? Wybierz jeden z naszych produktów. Meble Zdesk są wykonane w nowoczesnym stylu, co sprawia, że wpasują się w wystrój wnętrza. Mają regulowaną wysokość, co zapewnia komfort użytkowania. Mogą być robione pod określony wymiar, co świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy masz mało miejsca, np. gdy musisz urządzić mały pokój młodzieżowy.

Aranżacja pokoju młodzieżowego – pozwól synowi decydować

Pamiętaj, żeby przy aranżacji pokoju chłopca brać pod uwagę szybko zmieniające się zainteresowania nastolatka. Oklejone naklejkami i plakatami meble mogą się szybko znudzić, lepiej postawić na mniej inwazyjne dekoracje, np. tematyczną pościel. Warto też zostawić przestrzeń na ścianach – albo na plakaty z ulubionymi postaciami, albo pod własnoręczne malunki (tu świetnie się sprawdzi farba łatwozmywalna). Krzesło i biurko gamingowe to meble, które będą służyć przez lata, warto więc zdecydować się na solidniejsze i regulowane meble.