Meble do biura w domu – o czym nie można zapominać?

Polacy polubili pracę zdalną i coraz więcej osób myśli o stworzeniu sobie biura domowego w osobnym pokoju lub w wydzielonej jego części. Niestety często jest tak, że chcąc stworzyć sobie domowy gabinet, będziemy potrzebowali czegoś więcej niż tylko biurka i komputera. Potrzebne są meble oraz zaplecze, które pozytywnie wpłynie na efektywność pracy i będzie sprzyjać koncentracji. Od czego zacząć i jakie meble biurowe to absolutna podstawa? Czym się kierować w ich doborze? Przyjrzyjmy się temu bliżej w dzisiejszym artykule.

Czy meble do gabinetu domowego różnią się czymś od mebli biurowych?

Jest kilka różnic między meblami do prywatnego gabinetu a tymi do biura. Głównie chodzi tu o różnice wizualne i jakość użytych produktów. Meble do biura to często proste meble, wykonane z tanich materiałów, niekiedy średniej jakości. W przypadku domowego gabinetu meble bywają bardziej wyszukane, a do ich produkcji używa się materiałów lepszej jakości. Istotną kwestią jest tutaj cena. Do biura w pracy zazwyczaj kupuje się tanie, solidne i wytrzymałe meble, przy których nikt nie zwraca uwagi na styl czy wystrój i rzadko się zdarza, aby w miejscu pracy stały rzeźbione meble z litego drewna. Za to w przypadku domowego biura można postarać się, aby meble nie tylko były lepszej jakości, ale także pasowały do wystroju.

Kolejna sprawa to wymiary. W biurze przestrzeń służy właściwie tylko do pracy, a jedyne co ogranicza aranżację to zasady BHP. Jeśli pół biura i korytarz zostanie zastawiony dużymi szafami na dokumenty, inni pracownicy się na to zgodzą ani nie będzie to naruszać zasad bezpieczeństwa – to tak zostanie. W domu mamy ograniczoną przestrzeń – konkretny mebel musi się nie tylko w nią wpasować, ale i nie blokować pasażu.

Jakich mebli nie może zabraknąć w domowym gabinecie?

Meble biurowe, których nie może zabraknąć w Twoim domowym gabinecie to przede wszystkim:

  • wygodne biurko, na którym pomieścisz komputer i wszystkie aktualnie potrzebne Ci dokumenty. Duża przestrzeń robocza to podstawa i w odróżnieniu od biura w pracy, w którym zazwyczaj używa się standardowych, często nieergonomicznych mebli, w domu warto zainwestować w takie, które będą odpowiedniej wielkości – nawet kosztem zmniejszenia szafek lub kontenerków.
  • wygodne, ergonomiczne krzesło to tak jak w przypadku biurka mebel, na którym nie warto oszczędzać. Fotele do pracy powinny być regulowane, zapewniać podparcie dla lędźwi i szyi, a materiały użyte do ich produkcji powinny być najwyższej jakości. Przy ich wyborze trzeba zwracać uwagę na jakość, ponieważ fotele stylizowane na eleganckie i nowoczesne nie zawsze są takimi, na jakie wyglądają.
  • kontenerki, czyli małe szafeczki z szufladami na kółkach to kolejna rzecz, którą warto rozważyć w swoim gabinecie. Nie tylko gwarantują przestrzeń do przechowywania materiałów papierniczych i najpotrzebniejszych dokumentów, ale także w dowolnej chwili można przestawić je w potrzebne miejsce i uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą.
  • regał lub szafka – warto zaopatrzyć się chociaż w jeden z takich mebli do biura w domu. Nawet jeśli na co dzień nie pracujesz z dokumentami i wydaje Ci się to zbędne, taka szafka zapewnia miejsce na rzeczy, które są aktualnie nieużywane i pomaga wprowadzić ład do wnętrza.

Jak wyposażyć małe biuro w domu? Wybieramy meble do gabinetu

Jeśli domowe biuro jest niewielkie, a potrzeby duże, warto porządnie rozplanować wnętrze. Zacznijmy od doboru biurka, ponieważ może ono występować w różnych rozmiarach. W zależności od potrzeb można wybrać biurko regulowane z serii EOF lub serii 800 służące tylko do obsługi komputera albo też większy mebel z serii HERO, na którym zmieści się komputer, dokumenty i różne organizery. Warto przed wyborem rozważyć, jakiej wysokości biurka będziesz potrzebować.

Krzesła biurowe to zupełnie inna sprawa. Dobrze, jeśli mają nowoczesny design, ale także zapewniają wygodę i ergonomię. Komfortowe krzesła to podstawa dla osób spędzających większość czasu przy komputerze. Nasze krzesła z serii ZD lub fotele gamingowe z serii DYNAMIQ świetnie nadają się do różnych potrzeb użytkowników.

Z innych mebli, które warto zakupić, urządzając domowe biuro, warto zwrócić uwagę na regały lub kontenerki. W obu przypadkach chodzi o przechowywanie i organizację przestrzeni. Dokumenty, akcesoria i przybory są wtedy w jednym miejscu i nie wprowadzają zamieszania i chaosu.

Meble do gabinetu – w jakim stylu można urządzić domowe biuro?

Nie masz koncepcji na wystrój swojego domowego biura? Ciekawym rozwiązaniem może się okazać urządzenie go w stylu industrialnym. W naszej ofercie znajdziesz meble biurowe, które świetnie wpasują się w ten klimat. Biurka z serii HERO, fotel biurowy ZD FRIDA i kontenerek 324 sprawdzą się idealnie, a industrialny design wniesie powiew nowoczesności do wnętrza domowego biura. Do tego wyposażenie i dodatki w podobnym stylu sprawią, że gabinet będzie tworzył solidną całość.

Funkcjonalne meble biurowe w sklepie Zdesk

Jeśli decydujesz się na ekskluzywne pomieszczenie tylko do pracy lub wydzielenie np. w salonie części miejsca, warto rozważyć meble biurowe naszej produkcji. Ergonomiczne krzesło biurowe do pracy z możliwością regulacji lub fotel gamingowy, który świetnie sprawdzi się nie tylko do użytku zawodowego, ale też do celów rozrywkowych. Ponadto zwróć uwagę na nowoczesne biurka i stoły biurowe, a także elektryczne biurko, które w kilka sekund zmieni się w biurko do pracy na stojąco. Nowoczesne meble biurowe z solidnych materiałów oraz klasyczna szafka i kontenerek to stylowe i nowoczesne produkty, które także znajdziesz na naszej stronie internetowej.