Jakie biurko elektryczne wybrać? Czym się kierować?

Biurko regulowane elektrycznie to nowatorskie rozwiązanie umożliwiające płynną zmianę pozycji poprzez dopasowywanie wysokości blatu do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że zapewnia maksymalny komfort pracy i nauki przy komputerze. Zastanawiasz się, jak wybrać idealne biurko z regulacją wysokości? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad, które pomogą Ci znaleźć najlepszy model.

Czym jest biurko elektryczne?

Ergonomiczne biurko regulowane elektrycznie pomoże zadbać Ci o prawidłową postawę podczas pracy. To unowocześniona wersja biurek z ręczną regulacją wysokości, która często była znacznie mniej praktyczna i uciążliwa w obsłudze. W tym wypadku wysokość blatu dostosujesz do swoich potrzeb poprzez pilota lub przełącznik góra/dół.

Biurko podnoszone elektrycznie posiada jeden lub dwa silniki, które pracują cicho i płynnie, dzięki czemu nie utrudnią Ci działania. Co ważne, takie meble wymagają zastosowania uchwytu na komputer stacjonarny oraz przepustów umożliwiających schowanie kabli, dzięki czemu Twój sprzęt będzie całkowicie bezpieczny.

Biurka elektryczne sprawiają, że możesz zarówno spędzać czas przy komputerze w pozycji siedzącej, jak i korzystać z dobrodziejstw pracy stojącej. Wielu z nas przekonało się na własnej skórze, jak bardzo uciążliwe jest przebywanie przy ekranie przez wiele godzin. Bóle kręgosłupa, karku czy kolan towarzyszą nam bardzo często. Ma to również wpływ na wydajność wykonywanych działań.

Rozwiązaniem jest odpowiednie biurko z elektryczną regulacją wysokości. To także dobry wybór dla wysokich osób, dla których standardowe modele nie są zbyt wygodne. Z kolei praca na stojąco, jak wskazują badacze z University College of London, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych o aż 32%. Nie trzeba przez cały czas stać przy biurku – wystarczy zmieniać pozycję regularnie.

Czym kierować się w wyborze biurka elektrycznego?

Biurka elektryczne mają różne elementy i funkcje, dzięki którym możesz wybrać idealny model. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czym może cechować się taki mebel, by następnie podjąć decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu.

Zakres regulacji

To pierwszy czynnik, na jaki warto zwrócić uwagę wybierając regulowane biurko. Zazwyczaj stelaż ma wysokość wyjściową 70-75 centymetrów, natomiast blat można podwyższyć do nawet 120 centymetrów. By biurko regulowane spełniło swoje zadanie musi być dostosowane do wzrostu użytkownika. W naszej ofercie znajdziesz także modele z regulacją szerokości.

Stabilność biurka

Sprawdź także, czy biurko jest wystarczająco stabilne, by móc na nim umieścić cały Twój sprzęt i niezbędne pomoce. W tym przyda Ci się informacja o tym, jakie jest maksymalne obciążenie. Przyjrzyj się nogom biurka i zastosowanym materiałom.

Pamięć podręczna ustawień

To cenny dodatek usprawniający regulację. Oprogramowanie biurka będzie przechowywać dane na temat preferowanych ustawień, dzięki czemu szybciej dopasujesz wysokość biurka do swoich oczekiwań.

System antykolizyjny

Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy zastanawiasz się nad zakupem biurka z regulowaną wysokością do domu, a jesteś rodzicem lub posiadasz zwierzęta. Kolumny zatrzymają pracę po natrafieniu na przeszkodę.

Wygląd biurka

Nie bez znaczenia pozostaje to, jak biurko się prezentuje. Dostępne są zróżnicowane modele, które zapewniają pełną ergonomię pracy przy jednoczesnym świetnym designie. Możesz znaleźć zarówno mebel, który przypomina futurystyczne biurko gamingowe, jak i wersje o bardziej biurowej lub klasycznej stylistyce.

Rodzaje biurek elektrycznych

Biurka elektryczne dzielimy pod kątem liczby silników. Wyróżniamy modele:

  • jednosilnikowe – zużywają mniej prądu, jednak prędkość ruchu jest znacząco niższa.
  • dwusilnikowe – zużycie prądu jest tu znacznie wyższe, co umożliwia szybszą regulację.

Do Ciebie należy decyzja, czy większe znaczenie ma prędkość pracy silnika, czy jednak chodzi Ci o energooszczędność.

Parametry biurek elektrycznych

Na jakie parametry biurek elektrycznych warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Chodzi między innymi o:

  • zużycie energii – pamiętaj, że takie biurka stojące zużywają prąd, dlatego warto wybrać bardziej energooszczędny model.
  • wymiary – zakres ruchu musi być dostosowany do Twojego wzrostu.
  • obciążenie maksymalne – w naszej ofercie znajdziesz modele, które udźwigną nawet do 80 kilogramów. To wystarczy, by umieścić na blacie cały niezbędny sprzęt i szereg materiałów.

Znając te czynniki łatwiej Ci będzie podjąć właściwą decyzję.

Zdesk – elektrycznie regulowane biurka dla Ciebie

Jeśli chcesz sprawdzić, co możesz zyskać dzięki płynnej zmianie pozycji przy biurku w trakcie pracy, sprawdź naszą ofertę! W naszym sklepie znajdziesz zróżnicowane komfortowe meble, które pozwolą Ci zapomnieć o dolegliwościach bólowych po wstaniu od komputera i które zwiększą Twoją efektywność. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach transakcji. Możemy Ci także pomóc w doborze odpowiedniego modelu. Zapraszamy do kontaktu!