Jaki fotel ergonomiczny do komputera?

Podczas pracy przy komputerze łatwo o nieprzyjemne dolegliwości wynikające ze złej postawy. Często po wstaniu z fotela pracownikom biurowym doskwierają takie objawy jak bóle karku, kolan, łokci czy w odcinku lędźwiowym. Wszystko to przekłada się na bardziej dotkliwe zmęczenie po wykonaniu obowiązków i wpływa wyraźnie na komfort życia. Można jednak uniknąć tych problemów. Jeśli chcesz pracować zdrowo, wygodnie i wydajnie, postaw na fotel biurowy ergonomiczny.

Dlaczego warto kupić fotel ergonomiczny do komputera?

Sprawdź, dlaczego ergonomiczny fotel to najlepszy wybór.

  • Ergonomiczny fotel biurowy pozwoli Ci zapomnieć o bólu i zwiększy Twój komfort pracy. Udogodnienia zastosowane w takim krześle wynikają z ergonomii – nauki mającej za zadanie zapewnienie optymalnych warunków do wykonywania obowiązków zawodowych bez szkód dla zdrowia.
  • Fotele biurowe ergonomiczne wyposażone są w szereg możliwości regulacji. Dzięki nim długotrwałe siedzenie przy komputerze staje się znacznie bardziej komfortowe. Możesz dostosować mebel do indywidualnych potrzeb: pomogą Ci w tym wyprofilowane siedzisko, regulacja głębokości siedziska, regulacja oparcia, regulowany zagłówek, regulowane podłokietniki czy możliwość regulacji wysokości siedziska.
  • W ten sposób dużo łatwiej Ci będzie nie tylko zachować prawidłową postawę podczas pracy, ale także będzie ona znacznie wygodniejsza. To przekłada się na mniejsze zmęczenie po przebywaniu przez wiele godzin w pozycji siedzącej.

Takie krzesło biurowe to znakomity wybór zarówno do biura, jak i do home office. Jeśli pracujesz zdalnie, nie musisz spędzać czasu z laptopem na kanapie – zwiększ swoją efektywność, wybierając przemyślany fotel do pracy.

Czym kierować się w wyborze fotela ergonomicznego?

Na rynku dostępne są zróżnicowane meble do pracy biurowej. Zanim wybierzesz idealny fotel do pracy przy komputerze, zwróć uwagę na kilka czynników.

Udogodnienia

To kluczowa kwestia podczas wyboru fotela. Opcje regulacji mają najważniejsze znaczenie – dzięki nim zapewnisz sobie pełną wygodę podczas siedzenia. Krzesła marki Zdesk wyposażono w szereg możliwości pozwalających dostosować ergonomiczne krzesło do własnych potrzeb w prosty sposób. Siedzisko powinno być ustawione tak, byś mógł zgiąć kolana pod kątem prostym, natomiast pozostałe opcje pozwolą Ci zachować prawidłową odległość od komputera. Musisz zwrócić uwagę na zakres regulacji pod względem tego, czy krzesło biurowe będzie odpowiednie dla Twojego wzrostu.

Wykorzystane materiały

Równie istotne są zastosowane tworzywa i tkaniny. Warto wybrać taki fotel biurowy, który będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat. Solidne wykonanie i dbałość o każdy szew sprawią, że mebel będzie trwały i zniesie nawet najbardziej dynamiczne ruchy. Ważny jest także wybór materiałów wykorzystanych do produkcji poszycia. Od Ciebie zależy, czy postawisz na ergonomiczne krzesło z wykończeniem skórą syntetyczną czy preferujesz tkaniny sztuczne. Liczy się oddychalność, dzięki której unikniesz gromadzenia się wilgoci.

Fotel obrotowy

Najlepsze fotele ergonomiczne są obrotowe. Dzięki temu zapewniają pełną swobodę ruchów podczas pracy przy komputerze, a w szczególności wtedy, gdy korzystasz jednocześnie z dwóch monitorów lub musisz mieć dostęp do dokumentów i innych materiałów.

Design

Nie da się ukryć, że w estetycznym otoczeniu pracuje się znacznie przyjemniej. Z tego powodu ważny pozostaje także design. Dostępne są zróżnicowane modele, dzięki czemu łatwiej Ci będzie wybrać taki fotel do pracy przy komputerze, który wpasuje się stylistycznie w otoczenie. Możesz znaleźć zarówno modele wykończone w klasycznej biurowej elegancji, jak i bardziej futurystycznym designie.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry fotel ergonomiczny biurowy?

Odpowiednio dobrany fotel do pracy przy komputerze powinien posiadać szereg udogodnień ułatwiających wygodną pracę.

  • Regulowana wysokość siedziska – to podstawa. Dzięki temu będziesz mógł dopasować krzesło do swojego wzrostu.
  • Regulacja ustawienia i wysokości oparcia – te opcje pozwalają na dostosowanie nachylenia oparcia krzesła biurowego do indywidualnych preferencji i potrzeb.
  • Regulowany zagłówek – dzięki niemu unikniesz bólu karku po zakończeniu pracy. Mięśnie odcinka szyjnego będą mniej napięte, ponieważ wygodnie oprzesz głowę na zagłówku.
  • Regulacja podłokietników – to udogodnienie pozwoli Ci komfortowo oprzeć łokcie, dzięki czemu nie musisz opierać przedramion na krawędzi biurka.
  • Możliwość kołysania – to opcjonalne udogodnienie dla osób, które automatycznie kołyszą się na krześle. Funkcja tilt pozwala na kołysanie przód-tył we w pełni bezpieczny sposób.
  • Obrotowa podstawa – ma szczególne znaczenie, gdy na przykład korzystasz z dwóch monitorów, musisz w pracy sięgać po materiały z szafek przy biurku lub Twoje biurko jest duże czy narożne, więc sprawne przemieszczanie się bez konieczności wstawania jest na wagę złota.
  • Wsparty lędźwiowy odcinek kręgosłupa – odpowiednie wyprofilowanie w tym obszarze odciąża kręgosłup i zmniejsza napięcie mięśni.

Jak widzisz, odpowiednie krzesło biurowe może znacznie ułatwić Ci pracę. Warto poświęcić chwilę na znalezienie najlepszego modelu dla Ciebie.

Polecane przez nas fotele i krzesła ergonomiczne