Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka?

Kiedy dziecko kończy przedszkole i wybiera się do szkoły, konieczne jest urządzenie kącika do nauki. Nie jest to jednak takie proste. Odpowiednie oświetlenie, miejsce na wszystkie niezbędne pomoce naukowe, wysokiej jakości meble…   To sprawia, że stworzenie dobrego kącika do nauki może zająć trochę czasu. Do tego trzeba pamiętać o tym, by połączyć funkcjonalność z dobrym stylem. Sprawdź, co jeszcze jest ważne, gdy urządza się kącik do nauki swojemu dziecku i jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w różnych warunkach.

O czym warto pamiętać, urządzając miejsce do nauki dla dziecka?

Warunki sprzyjające skupieniu są kluczowe. Jednocześnie najlepszym rozwiązaniem jest spytanie o zdanie dziecka. To jego własny pokój, więc zaprojektowanie tej przestrzeni zgodnie z jego upodobaniami na pewno pozytywnie wpłynie na efektywność w szkole. Może są kolory, które szczególnie mu się podobają? A może warto zwyczajnie spytać pociechę o meble, kiedy będziecie razem szukać ich po sklepach? Warto zadbać o to, by przestrzeń spełniała oczekiwania dziecka. Możesz pokazać mu różne inspiracje w internecie, po czym zastanowicie się wspólnie, które są najlepsze.

Jak wybrać biurko do nauki dla dziecka?

Wysokość biurka musi być dostosowana do wieku dziecka. Jednocześnie w tym okresie nasze pociechy niezwykle szybko rosną. Wymiana mebli co kilka lat może oznaczać spory wydatek. Naszą radą jest wybranie biurka, które ma regulowaną wysokość. Szczególnie wskazane są modele wykonane z wytrzymałych materiałów, które posłużą przez długi czas. Wodoodporność jest pożyteczną cechą biurka, choćby dlatego, że dzieci często przypadkowo rozlewają płyny. W sklepie Zdesk znajdziesz szeroki wybór solidnych, a przy tym tanich biurek, które pomogą Ci urządzić kącik do nauki dla dziecka.

Wyposażenie kącika do nauki dla dziecka – na co zwrócić uwagę

Edukację na początkowym etapie szczególnie ułatwiają kolorowe artykuły piśmiennicze i estetyczne pomoce. Z łatwością skorzystasz z szerokiego wyboru pięknych flamastrów, gumek do ścierania, ołówków czy zeszytów oferowanych w sklepach papierniczych. Warto jednak zatroszczyć się o to, by odpowiednio zorganizować tę pełną drobiazgów przestrzeń. Nie możesz więc zapomnieć o dodatkach, jakie wymieniamy poniżej.

Stojaki na książki

Uczeń potrzebuje miejsca do przechowywania wszystkich książek. Podręczniki, lektury, encyklopedie… Będzie ich sporo.

Pojemniki na długopisy

Dobry organizer na artykuły piśmiennicze pomoże uniknąć chaosu i ułatwi zarządzanie zawartością biurka. W pokoju dziecięcym odpowiednie przechowywanie ma ogromne znaczenie, bo takich rzeczy jest mnóstwo.

Segregatory

Uczniowie w szkole otrzymują wiele kserówek, kart pracy i innych pomocy, które potrzebują być jakoś sklasyfikowane. Dzięki segregatorowi dziecko będzie mogło z łatwością wrócić do starych materiałów.

Kontenerki pod biurko

To idealny wybór, gdy w pokoju nie ma zbyt wiele miejsca. W połączeniu z choćby niewielkimi szafkami pozwolą przechowywać potrzebne drobiazgi.

Krzesło do biurka dla dziecka, czyli najważniejszy element kącika do nauki

Wygodny fotel to podstawa. Odpowiednie krzesła o regulowanej wysokości pozwolą dziecku wykształcić prawidłową postawę podczas pracy przy biurku. Maluchy często się garbią, siedzą po turecku, co tworzy niewłaściwe nawyki. Świetnie jest więc wybrać taki fotel, który zatroszczy się o utrzymywanie odpowiedniej pozycji. Wysokość krzesła musi być dostosowana do wzrostu dziecka. Możliwość regulacji różnych parametrów i dopasowywania ich do sylwetki ułatwi wygodne spędzanie czasu przy komputerze lub książkach.

Właściwe oświetlenie

Duże znaczenie ma oświetlenie. Małym uczniom potrzebne są lampki biurkowe. Jak wybrać odpowiednią? Przede wszystkim powinna emitować jasne, wyraźne światło. Odpowiednia barwa żarówki to 4000-5000K. Znakomicie sprawdzają się lampki LED. Zbyt żółte światło osłabia koncentrację i zachęca do spania (a przecież tuż obok jest kuszące łóżko), zbyt jasne – niepotrzebnie męczy oczy.

Jakie kolory wybrać?

W pokoju ucznia warto zastosować kolory, które sprzyjają nauce. Oczywiście, nadal trzeba mieć na uwadze zdanie dziecka, jednak dodatki i akcenty w żywych odcieniach pomarańczowego i żółtego zachęcają do wysiłku intelektualnego i motywują do działania. Nie bez powodu zakreślacze zwykle są właśnie w tych kolorach!

Podsumowanie

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla ucznia ma ogromne znaczenie. Dzieci również kierują się zmysłem estetycznym, dlatego trzeba umiejętnie łączyć dobry styl z wysoką funkcjonalnością. Znalezienie wysokiej jakości mebli, dodatków i akcesoriów może być czasochłonne. W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane produkty, które pomogą Ci stworzyć najlepszy kącik do nauki dla Twojego dziecka. Stawiamy na solidne wykonanie i wytrzymałe materiały, dzięki czemu nasze meble mogą służyć przez wiele lat. Jednocześnie są po prostu w dobrym guście – Twoje dziecko na pewno je doceni w swoim wymarzonym pokoju do zabawy i nauki. Biurka, krzesła i dodatkowe wyposażenie w atrakcyjnych cenach są na wyciągnięcie ręki. Sprawdź nasz sklep i przekonaj się sam!