Czy fotele gamingowe są zdrowe?

Gaming staje się już hobby, w które wielu graczy poważnie inwestuje. Zróżnicowane dodatki pozwalają bardziej cieszyć się rozgrywką i skupić na tym, co w danej chwili jest najważniejsze. Producenci prześcigają się w tworzeniu udogodnień, dzięki którym gracze mogą bardziej skoncentrować się na grze. Jednym z takich udogodnień są fotele gamingowe. Stworzone są tak, by wielogodzinne rozgrywki były w pełni wygodne. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy fotele gamingowe są zdrowe. To ważna kwestia, ponieważ gra może trwać przez wiele godzin. Zastanawiają się nad tym nie tylko dorośli gamerzy, ale także rodzice, którzy chcą kupić fotel gamingowy odpowiedni dla swojego dziecka. Dowiedz się więcej o fotelach gamingowych i ich wpływie na zdrowie.

Jak działa fotel gamingowy?

Zanim zastanowimy się, czy fotele gamingowe są zdrowe, przyjrzyjmy się ich działaniu. To ergonomiczne meble, których zadaniem jest pełne dostosowanie do potrzeb i wzrostu użytkownika oraz wysokości biurka. Na to wpływ mają szerokie możliwości regulacji. Krzesło biurowe jedynie z regulacją wysokości siedziska to nie wszystko. Dobry fotel gamingowy posiada takie funkcje jak:

 • regulacja oparcia (wysokości i kąta nachylenia – często gracz może przejść z pozycji siedzącej do leżącej),
 • regulowane podłokietniki,
 • regulacja zagłówka,
 • dodatkowe poduszki,
 • wyprofilowanie w odcinku lędźwiowym odciążające kręgosłup

To, co je wyróżnia, to zatem nie tylko oryginalny wygląd czy szerokość siedziska. To przede wszystkim możliwość regulacji poszczególnych elementów i dodatkowe funkcje, takie jak mechanizm tilt umożliwiający kołysanie.

Czy fotele gamingowe są dobre dla pleców?

Fotel dla gracza ma być przede wszystkim wygodny. Standardowe krzesło prawdopodobnie nie spełni swojej roli podczas gamingu, ponieważ nie daje możliwości dostosowania różnych elementów do indywidualnych preferencji i przekłada się na bóle pleców. Każdy, kto musiał spędzić wiele godzin na niewygodnym krześle, wie, o czym mowa. Fotel gamingowy nie tylko wygląda ciekawie, ale przede wszystkim zapewnia odpowiednią postawę podczas gry. Zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, co przekłada się na mniejsze napięcie mięśni. Taki fotel ergonomiczny jest więc najlepszym sposobem na to, by spędzić wiele godzin w pozycji siedzącej bez szkód dla pleców.

Wpływ fotela gamingowego na inne części ciała

Funkcjonalności foteli dla graczy są tak przemyślane, by dać prawidłowe oparcie także innym częściom ciała.

 • Dają optymalne wsparcie dla odcinka szyjnego, dzięki czemu łatwiej jest zachować dobry wgląd w rozrywki przy jednocześnie wygodnie opartej głowie.
 • Szerokie siedzisko wspiera biodra i chroni przed przybieraniem nieprawidłowej, dziwnej postawy, co ma znaczenie szczególnie w przypadku dzieci.
 • Regulowane podłokietniki umożliwiają wygodne oparcie rąk, dzięki czemu unikniesz także nadmiernego napięcia barków i przedramion.

To podstawowe funkcje, w jakie wyposażone są nie tylko droższe modele krzeseł gamingowych, ale także te tańsze. Z tego powodu taki fotel jest znakomitym wyborem nie tylko dla gracza, lecz również do pracy biurowej.

Zalety foteli gamingowych dla zdrowia

Fotel gamingowy to wyraz troski o Twoje zdrowie lub zdrowie Twojego dziecka. W jaki sposób?

 • Pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy. Chroni przed garbieniem się podczas gry czy przybieraniem krzywych, nieodpowiednich pozycji.
 • Dzięki temu redukuje ryzyko trwałych deformacji i skrzywień kręgosłupa.
 • Ułatwia zachowanie odpowiedniej odległości od komputera, co przekłada się na zdrowie oczu.
 • Redukuje napięcie mięśni, które występuje, kiedy spędzamy dłuższy czas w pozycji siedzącej.
 • Chroni przed dolegliwościami bólowymi, które często doskwierają także pracownikom biurowym po wielu godzinach przy komputerze.

Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, czy kupić fotel gamingowy sobie lub swojemu dziecku, pomyśl o tym, jak ważny jest wygodny fotel biurowy. Skoro tak, to czy nie warto też postawić na dobry mebel do gier?

Czym grozi nieprawidłowa postawa w czasie gry lub pracy?

Nieprawidłowa pozycja podczas wielogodzinnych rozgrywek, ale także w pracy ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Grozi takimi dolegliwościami jak:

 • migreny,
 • problemy z trawieniem,
 • nadmierne napięcie mięśni,
 • gorsze samopoczucie psychiczne, zmęczenie,
 • niższa wydajność,
 • wady postawy.

Można tego uniknąć poprzez wybór sprawdzonego fotela dla gracza, który ochroni Twoje zdrowie.

Zdesk – funkcjonalne fotele dla graczy

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane fotele gamingowe, zaprojektowane z myślą o ergonomii. Są stworzone tak, by czas spędzony w fotelu był nie tylko wygodny i ekscytujący, ale przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia. Regulowane siedzisko, oparcie i zagłówek, możliwość regulacji podłokietników czy funkcja kołysania podczas siedzenia – stawiamy na rozwiązania, którym możemy zadowolić nawet najbardziej wymagającego gracza. Ponadto dbamy o design, dlatego oferujemy modele w zróżnicowanej stylistyce. Sprawdź naszą ofertę i zamów wygodny fotel z dostawą do domu już dziś!